Home E Klub

Atak Agrykola – Klub lekkoatletyczny Warszawa

Atak Agrykola – Treningi lekkoatletyczne dla Twojego dziecka!

Twoje dziecko lubi biegać, skakać? Jest w ciągłym ruchujako rodzic chcesz rozwinąć jego naturalny potencjał, zapewnić wszechstronny rozwój sprawnościowy? Nasz klub Atak Agrykola idealnie wpisuje się w Wasze potrzeby.

Atak Agrykola to licencjonowany klub lekkoatletyczny w Warszawie. Prowadzimy treningi dla dzieci i młodzieży. Na naszych zajęciach dzieci mają możliwość doświadczać różnych konkurencji lekkoatletycznych, takich jak sprint, biegi przez płotki, biegi wytrzymałościowe, rzuty, skok w dal i skok wzwyż. Lekkoatletyka to królowa sportu i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko sobie poradzi? Oczywiście, że tak !

Prowadzimy kilka grup o różnym poziomie zaawansowania. Zajmujemy się szkoleniem początkowym, jak również ukierunkowanym, co oznacza, że może do nas dołączyć każdy, kto ukończył 7 lat.  Zapewniamy profesjonalną opiekę trenerską oraz zajęcia sportowe na najwyższym poziomie. Nasi trenerzy z dużym zaangażowaniem prowadzą każdy trening. Organizujemy obozy sportowe, wyjeżdżamy na zgrupowania letnie i zimowe. Bierzemy udział we współzawodnictwie sportowym. Uczymy dzieci nie tylko jak zwyciężać, ale jak czuć się zwycięzcą.

Klub Atak Agrykola to najlepsze miejsce dla Twojego dziecka. Jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszamy do zakładki kontakt.

Jak powstał klub Atak Agrykola?

 

Klub Atak Agrykola Warszawa – lekkoatletyka dla dzieci i młodzieży, założyły dwie niezwykle zaangażowane w pracę trenerską dziewczyny. Izabella Obłękowska i Marlena Bińkowska. Już na pierwszy rzut oka widać, że dla nich szkolenie sportowe jest pasją. A jak widzą to one? Przeczytajcie jak z perspektywy tych niezwykłych dziewczyn, doszło do powstania w Warszawie klubu lekkoatletycznego w stu procentach skupionego na szkoleniu najmłodszych sportowców.

Okiem Marleny Bińkowskiej

Wystarczyło jedynie kilka zbiegów okoliczności i uśmiechów od losu, aby utworzyć mieszankę wybuchową w postaci dwóch osób, dla których lekkoatletyka to pasja oraz sposób na życie.

Izę poznałam w 2010 roku. Dokładnie pamiętam ten moment. Przyprowadziłam mojego syna do klubu lekkoatletycznego. Jej energia i entuzjazm dosłownie wbiły mnie w ziemię.

Trafiliśmy do miejsca, w którym każde dziecko czuło się wyjątkowo. Klub jednoczył zawodników, tworzących atmosferę sportowej rodziny. Szybko zrozumiałam, że jest to zasługa trenerów. Mój syn początkowo doskonalił się pod okiem doświadczonego trenera – Dariusza Zakrzewskiego. W następnych latach trafił pod opiekę Izabelli Obłękowskiej.

Będąc pod opieką trenerów, którzy wykonują swoją pracę z tak ogromnym zaangażowaniem i pasją nie musieliśmy długo czekać na pierwsze osiągnięcia. Na tym etapie sukces sam w sobie nie stanowił głównego celu. Był ubocznym efektem trenowania pod okiem tak doświadczonej i energicznej kadry trenerskiej.

W tym sporcie, by zapewnić zawodnikom rozwój niezbędny jest indywidualny dobór środków treningowych. Dzięki umiejętności odkrywania i wydobywania mocnych stron zawodników Izabella Obłękowska potrafi to osiągnąć.

Kluczem do sukcesu jest również cierpliwość i świadomość środków treningowych, jakie stosuje w szkoleniu od lat. Izabella Obłękowska to utytułowana lekkoatletka. Jako zawodniczka wielokrotnie zdobywała Mistrzostwo Polski w wieloboju, skoku w dal oraz skoku o tyczce. Reprezentowała również Polskę w Pucharze Europy w wielobojach.

Jej entuzjazm i pasja są nie tylko godne podziwu, ale także zaraźliwe. Właśnie dlatego, ta historia nie mogła zakończyć się inaczej. W 2019 roku wraz z Izą rozpoczęłyśmy współtworzenie klubu lekko atletycznego Atak Agrykola. Nie miałam żadnych wątpliwości, że znalazłam tu miejsce dla siebie. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi niezwykłą satysfakcję.

Z perspektywy Izabelli Obłękowskiej

Każdy chce wierzyć, że marzenia się spełniają. Czasem wystarczy, że jedna wyjątkowo uparta i nastawiona na potrzeby drugiego człowieka osoba uwierzy w twój szalony plan. Ale zacznijmy od początku.

Zawsze uwielbiałam pracę z dziećmi, które roznosi energia. W klubie, w którym pracowałam kilka lat temu, takich młodych adeptów lekkiej atletyki nie brakowało. Nie brakowało również sukcesów na stadionie. Brakowało niestety trenerów, przez co trzech specjalistów miało pełne ręce roboty.

Dużą pomocą okazywali się rodzice naszych zawodników, przy czym szczególnym entuzjazmem odznaczała się mama jednego z zawodników – osoba z dużym doświadczeniem, jeśli chodzi o pracę z dziećmi i, co ważne, posiadająca uprawnienia trenerskie. Nieśmiało pomyślałam, że współpraca z tym wulkanem energii może się udać. Ku mojemu zdziwieniu, Marlena podjęła wyzwanie i początkowa niepewność błyskawicznie ustąpiła. Zdobyła serca dzieci, rodziców oraz innych pracowników naszego klubu już od pierwszego treningu. Z każdym tygodniem coraz bardziej byłam przekonana, że lekkoatletyka to jej żywioł.

Wspaniale widzieć, że ktoś podziela Twoją pasję, a jednocześnie podobnie widzi sportowy rozwój dzieci i młodzieży. Z Marleną Bińkowską wszyscy na nowo odkryliśmy, co to znaczy włożyć serce w treningi. Kiedy obserwowałam jej pracę, widziałam, że przyświeca nam wspólna idea: “dzielimy się entuzjazmem – nie zmuszamy, wspieramy – nie wyręczamy”.

Cele, zasady moralne, pomysły na następne lata i żyłka do lekkiej atletyki w nowym wydaniu – to wszystko nas jednoczyło. Postanowiłyśmy połączyć siły i stworzyć coś, co pozwoli nam w pełni rozwinąć skrzydła. Tak powstał autorski projekt, czyli klub sportowy Atak Agrykola Warszawa. Miejsce, w którym z każdym dzielimy się naszą pasją, radością ruchu, gdzie króluje lekkoatletyka.