Biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży

Biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży

2021-05-11 | Nabory

Biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży – nowa grupa lekkoatletyczna w naszym klubie

Rozwijamy się dla Was. Tworzymy nową grupę biegową. Zajęcia kierujemy do dzieci, które na ścieżkach biegowych czują się jak ryba w wodzie. Zapraszamy dzieci od 12 roku życia.

Przygotujemy naszych zawodników do startów w zawodach przełajowych, ulicznych, na średnich i długich dystansach. Na treningach popracujemy nad poprawą szybkości i wytrzymałość biegowej, zadbamy również o sprawność ogólną. Oferujemy Waszym dzieciom atrakcyjną formę treningu, gdzie zajęcia biegowe prowadzimy w lesie i na obiektach sportowych.

Nasi zawodnicy wyróżniają się wśród młodzieży szkolnej zdobywając medale na zwodach, na których organizowane są biegi przełajowe dzieci oraz sztafetowe biegi przełajowe.

 

Co to są biegi przełajowe?

Biegi przełajowe, to nic innego, jak biegi w terenie. Zazwyczaj utrudnionym przez przyrodę. W tych biegach liczy się nie tylko wytrzymałość, ale i silny charakter. Zawodnik na trasie mierzy się często z różnymi utrudnieniami, grząskim podłożem, gdzie mamy podbiegi, wysokie trawy, wąskie ścieżki. Trasa wymaga wyjątkowej sprawności i można rzec, że przełajowi biegacze to prawdziwi twardziele! Biegi w terenie są niewątpliwie dużo ciekawsze od tych rozgrywanych na bieżni.

 

Jak dołączyć do grupy

W sprawie treningu napisz do nas lub skontaktuj się z trenerem prowadzącym Marleną Bińkowską .