Home E Lekkoatletyka – Szkolenie

Lekkoatletyka dla dzieci i młodzieży w Warszawie

Czym jest lekkoatletyka?

Nie bez powodu lekkoatletyka otrzymała tytuł królowej sportu. Nie ma drugiej tak wszechstronnej dyscypliny jak lekkoatletyka, która łączy wiele różnych konkurencji opartych o bieganie, skoki oraz rzuty. W treningu lekkoatletycznym kształtujemy szybkość, wytrzymałość i skoczność. Rozwijamy sprawność ogólną, gibkość i siłę. Holistyczne działania treningowe sprawiają, że młodzi atleci są wyjątkowo sprawni. A podstawy wypracowane w młodym wieku dają efekty na całe życie.

 

Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania.

Walt Disney

 

Jak i gdzie trenujemy?

Prowadzimy zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży w trzech obszarach treningowych:

  • I szkolenie podstawowe
  • II szkolenie podstawowe z elementami ukierunkowania
  • III szkolenie ukierunkowane

 

Zajęcia dla dzieci 7-11 lat

Zajęcia prowadzimy w Warszawie na Targówku i na Śródmieściu oraz w Łomiankach. Jest to trening ogólnorozwojowy z elementami zabawy. Uczymy prawidłowej techniki w konkurencjach związanych z bieganiem oraz  rzutami. Sporo emocji u dzieci wzbudza nauka skoku w dal i wzwyż. Na każdych zajęciach stosujemy ćwiczenia gimnastyczne i korekcyjne, a cały trening odbywa się w radosnej atmosferze. Latem nasi najmłodsi lekkoatleci mają możliwość wyjazdu na obóz sportowy. Nasi trenerzy wiedzą, że lekkoatletyka dla dzieci w tym wieku nie może zniechęcać.

Harmonogram treningów.

 

Treningi dla dzieci 11-14 lat

Znajdziesz nas na Targówku, w Śródmieściu i na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach w Warszawie. W tej grupie wiekowej treningi prowadzimy na poziomie podstawowym z elementami ukierunkowania, gdzie uczymy wszystkich konkurencji lekkoatletycznych. Lekkoatletyka dla dzieci na tym etapie wymaga dostosowania się do uzdolnień poszczególnych zawodników. W tym wieku ujawniają się predyspozycje do konkretnych konkrecji, co nie umknie uwadze naszych trenerów. Przeprowadzane przez nich testy sprawnościowe pomagają monitorować postępy zawodników. Bierzemy czynny udział w zawodach lekkoatletycznych, a nasi podopieczni osiągają sukcesy na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych. Bardzo istotną częścią sezonu treningowego są zimowe i letnie zgrupowania sportowe, na których szlifujemy formę.

Harmonogram treningów.

 

Treningi dla młodzieży od 14 lat

Kategoria wiekowa młodzik jest wprowadzeniem do szkolenia ukierunkowanego. Charakteryzuje się zwróceniem uwagi na indywidualizację zadań, systematyczność w treningu oraz utrwalanie prawidłowej techniki poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Bardzo dużym atutem szkolenia w naszym klubie od 14 roku życia jest nieograniczony dostęp do najlepszej bazy treningowej w Warszawie, czyli hali lekkoatletycznej oraz stadionu Akademii Wychowania Fizycznego na warszawskich Bielanach.
Dzięki porozumieniu międzyklubowemu możemy rozwijać talenty naszych podopiecznych w oparciu o najwyższe standardy.

Harmonogram treningów.

 

Na co mogę liczyć w Klubie Atak Agrykola?

Nie ograniczamy się jedynie do prowadzenia zajęć, nasz klub to coś więcej. Twojemu dziecku zapewnimy:

  • treningi lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży
  • obozy sportowe
  • lato z lekką – lato w mieście
  • wykłady żywieniowe

 

Jak przygotować dziecko na pierwszy trening?

Zadbaj, aby Twoje dziecko miało wygodny strój sportowy i wodę. Reszta jest po naszej stronie. Lekkoatletyka dla dzieci na początku nie wymaga kosztownego sprzętu.

 

Jak mogę zapisać dziecko?

Organizujemy cykliczne nabory. Informacje zamieszczamy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Możesz także dołączyć w dowolnym momencie. Wystarczy, że skontaktujesz się z trenerem telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

 

Jakie są koszty treningu?

W zestawieniu z piłką nożną, tańcami, czy jazdą konną treningi lekkoatletyczne nie są kosztowne.Aktualne informacje na temat kosztów zajęć znajdują się w Regulaminie Klubu. Bierzemy udział w programie Lekkoatletyka dla każdego oraz Pozalekcyjnych Zajęciach WCSK Agrykola, w ramach których zajęcia dla dzieci są bezpłatne (ilość miejsc jest ograniczona).